Ako používať vákuovú pumpu

Používanie vákuovej pumpy je veľmi jednoduché a zvládne to naozaj každý. Je však dobré poznať správny postup, aby ste dosiahli požadované výsledky a tiež predchádzali možným zraneniam.

V zásade existujú dva druhy vákuových púmp - klasická, fungujúca na vzduchovom podtlaku, alebo vodná, resp. hydro vákuová pumpa. Každá z nich sa používa mierne odlišne. Nasledujúcich pár bodov vám pomôže hlavne na začiatku, keď ešte neviete, čo a ako.

Vzduchová vákuová pumpa - dosiahnutie erekcie

 1. Pred každým použitím si vákuovú pumpu umyte teplou vodu. V prípade väčšieho znečistenia sa nebojte použiť mydlo prípadne prostriedok na čitenie erotických pomôcok. Dá sa kúpiť v takmer každom sexshope.
 2. Pred nasadením pumpy je ideálne sa oholiť. Na hladké oholené telo bude pumpa lepšie tesniť a bude mať väčší účinok.
 3. Použitie lubrikačného gélu nie je úplne nevyhnutné, avšak bude to pre vás omnoho pohodlnejšie a príjemnejšie. Takže si zadovážte nejaký lubrikačný gél, ideálne na vodnej báze. Iný lubrikant, napríklad olejový alebo silikónový by mohol časom poškodiť manžetu a tá by prestala dokonale tesniť. Takže lubrikačný gél na vodnej báze naneste na tesniacu manžetu a môžete trocha aj ku koreňu penisu. Nemusíte to preháňať. Stačí trocha, aby tam bol.
  Ak nemáte práve po ruke lubrikant, môžete použiť aj kondóm. Tie sú dostatočne lubrikované na to, aby bolo použitie príjemné.
 4. Následne vložte penis do pumpy, kľudne aj v kľudovom stave. Niektoré, hlavne kvalitnejšie vákuové pumpy majú manžetu vo forme akejsi blany s otvorom. V tomto prípade je nutné penis trocha stoporiť, aby ste ho dostali do vnútra. 
  Výhoda takejto blany však je, že sa nemusíte vôbec zaoberať holením a tesnosť pumpy je dokonalá.
 5. Ak už máte penis vo vnútri, začnite pomaly pumpovať.
 6. Pumpujte pomaly a sledujte, čo sa s vaším penisom deje. Drvivá väčšina vákuových púmp je priehľadná a to práve preto, aby ste mohli sledovať, ako sa penis zväčšuje.
 7. Keď dosiahnete požadovanú erekciu, môžete prestať pumpovať a ešte chvíľku vydržte pod tlakom.
 8. Následne uvoľnite ventil a môžete penis vytiahnuť.

Vodná vákuová pumpa - zväčšenie penisu

 1. Aj pri použití vodnej vákuovej pumpy platí, že pred použitím ju dobre očistite teplou vodou, mydlom alebo čistiacim prostriedkom na erotické pomôcky.
 2. Na rozdiel od vzduchovej vákuovej pumpy funguje vodná na báze tlaku vody. Je preto vhodná na použitie najmä v kúpeľni.
 3. Výhoda je, že nemusíte používať žiadny lubrikačný gél. Komfort klzkosti zabezpečí voda.
 4. Pred použitím pumpy si doprajte relax v sprche alebo vani. Je to dôležité preto, aby sa váš miešok a penis uvoľnil. Následne pustite teplú vodu a môžete začať.
 5. Vsuňte penis do vnútra a pumpovaním (rovnaký pohyb ako pri masturbácií) naberiete vodu a vytvoríte podtlak. Počkajte pár minút, uvoľnite podtlak a proces môžete opakovať.
 6. Toto cvičenie praktikujte maximálne 15 - 20 minút. Potom si dajte krátku pauzu, aby sa obnovil prirodzený kolobeh krvi v penise.
Efekt je okamžitý. Váš penis postavíte z kľudového stavu do maximálneho stoporenia v priebehu pár sekúnd!

Upozornenie:

 • Aby ste minimalizovali riziko poškodenia penisu, nikdy nepoužívajte vákuovú pumpu na penis v stoporenom stave. V tomto stave je veľké riziko, že Vám môže prasknúť cievka v penise, čo spôsobí naozaj veľkú bolesť. Pumpu teda začnite používať len ak je penis ochabnutý.
 • Ak pumpa dobre netesní, skúste si oholiť intímne partie. Ochlpenie môže vytvárať malinké vzduchové medzierky, vďaka čomu sa v pumpe nevytvorí dostatočný podtlak.
 • Pumpu by ste nemali používať dlhšie ako 15 - 20 minút v kuse. Táto doba je úplne dostatočná pri tréningu dlhodobého zväčšenia.
 • Ak pociťujete akúkoľvek bolesť, ihneď prestaňte vákuovú pumpu používať. Dajte si pár dní pauzu a môžete pokračovať.
 • Nepoužívajte príliš veľký podtlak. Môže vám to skôr uškodiť ako pomôcť. Penis je sval a ak ho chcete trénovať, musíte na to ísť pomaly. Ani v posilovni si bez predchádzajúceho tréningu nenaložíte 150 kg na bench press. Začnite teda s menším podtlakom a po pár dňoch môžete podtlak stupňovať. Po čase zistíte, že dokážete napumpovať oveľa viac ako na začiatku.
 • Riaďte sa hlavne vlastným pocitom a zdravím rozumom!

TIP: ak chcete udržať erekciu aj po uvoľnení tlaku v pumpe a vytiahnutí penisu, doporučujeme použiť erekčný krúžok. Ten zabráni odtoku krvi z penisu a zachová pevnú a tvrdú erekciu po dlhú dobu.

Použitie vákuovej pumpy Bathmate

 

Kúpiť vákuovú pumpu »

Power Massager číra vákuová pumpa

19,90 €

Detail

Bathmate Hydro 7 - červená

84,90 €

Detail

Bathmate HydroXtreme 7 - priehľadná

219,90 €

Detail

Ďalšie vákuové pumpy