Rozdelenie vákuových púmp

Aj keď na prvý pohľad vyzerajú všetky vákuové pumpy v zásade rovnako, pri detailnejšom pohľad zistíte, že to tak nie je. Vákuové pumpy sa líšia vybavením, materiálom, kvalitou spracovania a typom použitia.

V základe ich rozdeľujeme na dve kategórie: 
  1. Vzduchové vákuové pumpy
  2. Vodné vákuové pumpy
Aj medzi nimi sú veľké rozdiely, najmä v kvalite spracovania a použitých materiáloch. Ak plánujete používať vákuovú pumpu častejšie, doporučujeme siahnuť po drahšej, ktorá naozaj vydrží a poskytuje skutočne komfort používania. Ak ju budete používať len zriedkavo a nechce sa vám zbytočne platiť, kľudne vám postačí aj lacná alternatíva.

Vzduchové vákuové pumpy

Vákuové pumpy pracujúce s podtlakom vzduchu sú najbežnejšie a aj najdostupnejšie. Fungujú tak, že z valca v ktorom máte penis sa postupným pumpovaním odsáva vzduch, čím sa vytvára podtlak, ktorý spôsobuje roztiahnutie toporivých teliesok v penise, nahromadeniu krvi a tým k dosiahnutiu erekcie. Čím viac budete pumpovať, tým bude vzduchu v pumpe menej a erekcia bude silnejšia, tvrdšia a penis môže aj podrásť.V každom sexshope ich nájdete niekoľko druhov v rôznych farbách a prevedeniach.
Sú určené hlavne na rýchle stoporenie penisu pred sexom, kvalitnejšie modely môžu pomôcť aj s dĺžkou a hrúbkou penisu.
Na dlhodobý tréning s cieľom zväčšiť penis do hrúbky a dĺžky však nie sú až tak účinné, ako vodné pumpy.

Vodné vákuové pumpy

Vákuové pumpy pracujúce s podtlakom vody sú už menej bežné a je to relatívna novinka, ktorá sa objavila len v posledných rokoch. Každý dobrý sexshop ju však má v ponuke a tak nie je problém si ju zadovážiť.
Na rozdiel od vzduchovej pumpy je vodná pumpa určená jednak na okamžitú erekciu, ale hlavne na dlhodobý tréning pri zväčšovaní svojho penisu. Presný postup, ako pomocou vákuovej pumpy zväčšiť svoj penis si môžete prečítať na samostatnej stránke venovanej tejto téme.

 
Kúpiť vákuovú pumpu »

Bathmate Hydromax 5 - priehľadná

109,99 €

Detail

Bestseller vákuová pumpa s dlhou stimulačnou manžetou

18,90 €

Detail

Vákuová pumpa Pump Up - Push Touch tmavá

18,90 €

Detail

Ďalšie vákuové pumpy